قوانین استفاده از ردپی

قرارداد ارائه خدمات پرداخت
کاربر گرامی لطفا قبل از ثبت نام ، این قرارداد را به دقت مطالعه نمایید. این قرارداد جهت مشخص شدن حقوق متقابل میان کاربر (پذیرنده) و ردپی (ارائه دهنده درگاه پرداخت) آماده گردیده است ، و در صورت هرگونه تغییر در قوانین و قرارداد مراتب ۱۵ روز قبل به پذیرنده از طریق ایمیل یا ارسال پیامک اعلام خواهد شد. که پس از اعلام و با گذشت مدت معین از تاریخ اعلان به منزله پذیرش قوانین توسط کاربر بوده و ملزم به رعایت آن خواهد بود.
ماده ۱- موضوع قرارداد
فراهم نمودن امکان پرداخت وجوه برای پذیرنده توسط ردپی با محوریت پرداخت با پول الکترونیک نظیر بیت کوین یا سایر کریپتوکارنسی ها و در صورت درخواست پذیرنده ، پرداخت با واحد پول ملی کشور (ریال ) توسط وب سایت ردپی
ماده ۲- مدت قرارداد
این قرارداد یکساله بوده و از زمان ثبت نام به مدت یک سال دارای اعتبار می باشد و در صورت اتمام دوره یک ساله و عدم فسخ آن توسط طرفین به مدت یک سال دیگر تمدید خواهد شد.
ماده ۳- تعهدات ردپی
۱-۳ ردپی زیر ساخت های لازم را برای اتصال سایت پذیرنده به سامانه پرداخت خود جهت پذیرش اینترنتی وجوه را فراهم می آورد.
۲-۳ ردپی خود را متعهد می داند که زمان قطعی و خرابی سرویس خود را به حداقل رسانده و در صورت که قطعی و خرابی سرویس قابل پیش بینی باشد مراتب را قبلا به پذیرنده اعلام نماید.
۳-۳ ردپی خود را متعهد می داند که در صورت هرگونه تغییر در قوانین و مقررات مراتب را ۱۵ روز قبل از اجرا به پذیرنده اعلام نماید و تغییرات پس از اجرا رسما از مفاد این قرارداد خواهد بود.
۴-۳ ردپی در ایران اسلامی مدیریت شده و فلذا پایبند به قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک می باشد.
۴-۳ ردپی متعهد می گردد وجوه درخواست تسویه حساب پذیرنده را در کوتاهترین زمان و با واحد پول ملی به حساب پذیرنده واریز نماید.
4-4 بر طبق سیاست امنیت اطلاعات ، ردپی متعهد می شود تا حد توان از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای اشخاص ثالث فاش نکند. به استثنای مواردی که به موجب قانون ملزم به این کار باشد.
ماده ۴- تعهدات پذیرنده
1-۴ کاربر می بایست هرگونه تغییر مورد نظر پذیرنده اعم از نوع و محل فعالیت ، یا درخواست فنی همانند تغییر IP را از طریق تیکت پشتیبانی به ردپی اعلام کند.
2-۴ هرگونه مسئولیت در زمینه کیفیت و کمیت کالا یا خدمات فروخته شده و نیز ارسال آن بر عهده کاربر (پذیرنده) بوده و ردپی هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
3-۴ پذیرنده موظف به اطلاع رسانی صحیح،دقیق و کافی در خصوص کالا یا خدمات عرضه شده و نحوه و شرایط ارسال در وب سایت خود می باشد.
۴-4 پذیرنده تعهد می نماید تابع قوانین تجارت الکترونیک و مصوبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باشد.
5-۴ پذیرنده متعهد می گردد راه ارتباطی ۲۴ ساعته با مشتریان خود در وب سایت خود درج نماید.
6-۴ پذیرنده متعهد به حفظ و حراست و عدم افشای اطلاعات دریافتی از ردپی جهت برنامه نویسی و اتصال به سامانه پرداختی آن است.
7-۴ پذیرنده متعهد می گردد از انجام هرگونه معامله صوری جدا خوداری کند.
ماده 5- قوانین
1-5 وب سایت رد پی در ایران اسلامی مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری کاربری اقدام به خرید و فروش محصولات غیر قانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.
2-5 استفاده از سرویس های ردپی برای وب سایت های که دارای مضامین غیر قانونی ،تهدید کننده ، توهین آمیز ، زیان آور ، افترا آمیز ، غیر اخلاقی و مبتذل باشد و همین طور وب سایت هایی که به نژاد ، گروه یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده ، شناسه کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
3-5 استفاده از سرویس های ردپی به منظور خرید و فروش غیر قانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر ( Copy right) مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده و یا گزارش شناسه کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
4-5 استفاده از سرویس های ردپی ، در سایت های تبلیغات کلیکی سرمایه گذاری که با عنوان باکس در اینترنت شناخته شده است ممنوع می باشد.
5-5 استفاده از سرویس های رد پی ، در سایت های که اقدام به فروش فیلم و سریال میکنند و در سامانه ساماندهی نیز ثبت نشده اند غیر مجاز است و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی ، مسدود خواهد شد.
6-5 ثبت نام برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع بوده و در صورت مشاهده تخلف حساب پذیرنده مسدود خواهد شد.
استفاده از درگاه ردپی برای موارد خرید و فروش کالاهای ذیل مجاز نمی باشد :

- کارت های بخت آزمایی و قمار و شرط بندی.
- خرید و فروش VPN و موارد عبور از فیلترینگ.
- کالاهایی که در جهت حفظ حقوق مولفان و ناشران تصویب شده است و شامل قانون کپی رایت می شود.
- مواد مخدر و روان گردان.
- مشروبات الکلی و نوشیدنی های غیر مجاز.
- کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص می باشد.
- کالاهایی که انجام فعالیت های غیر قانونی را به نحویتشویق یا تسهیل کند.
- کالاهای قاچاق.
- سایت های غیر اخلاقی.
- سایت های همسر یابی.
- فهرست مصادیق مجرمانه در وب سایت https://internet.ir/crime_index.html قابل مشاهده است.

7-5 استفاده از چند نام کاربری در ردپی مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده حساب کاربر مسدود خواهد شد.
8-5 کاربر با عضویت در ردپی تمام قوانین و مقررات آن را پذیرفته و ملزم به رعایت آن می باشد.
9-5 هیچ محدودیتی در در تعداد تسویه حساب برای پذیرنده وجود ندارد.
10-5 چنانچه محتوا و سرویس های ارائه شده در سایت پذیرنده در فهرست مصادیق مجرمانه که در سایت ساماندهی و پیوند ها وجود دارد لیست شده باشد ، غیر مجاز تلقی شده و مسئولیت آن بر عهده پذیرنده خواهد بود. و در صورت بروز موارد فوق طبق قوانین جاری کشور برخورد خواهد شد.
11-5 اطلاعات ثبت نامی باید واقعی و قابل تایید باشد.
12-5 ثبت نام برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع بوده و در صورت مشاهده تخلف حساب پذیرنده مسدود خواهد شد.
13-5 در صورت تخلف پذیرنده حساب وی به مدت ۲۴ ماه مسدود و یا به حالت تعلیق در خواهد آمد.
14-5 ردپی می تواند در هر زمان که به فعالیت کاربری مشکوک شد مدارک هویتی و شناسایی بیشتر از وی درخواست کند.
15-5 کاربران می بایست هرگونه تغییر در آدرس و تلفن ( ثابت یا همراه ) را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند.
16-5 هیچ کاربر حق واگذاری شناسه کاربری خود به شخص یا اشخاص ثالث ندارد بدیهی است در صورت تخلف مسئولیت آن بر عهده فرد یا شرکت ثبت شده در ردپی خواهد بود.
17-5 کاربر می تواند در صورت عدم تمایل به فعالیت حساب کاربری خود را از طریق تیکت در ردپی متوقف کند. لازم به ذکر است تنها حساب کاربر متوقف خواهد شد و جزئیات حساب کاربری و تراکنش های انجام شده در پایگاه داده باقی خواهد ماند.
18-5 انتقال وجه به صورت داخلی از حساب کاربر به کاربر در ردپی شامل هیچ گونه هزینه و کارمزدی نمی گردد.